Oblíbené příspěvky

čtvrtek 1. března 2012

Hubněte s herní konzolí a videohrami

Při hubnutí se rozhodně nemusíte trápit, naopak se můžete skvěle bavit. Stačí mít doma herní konzoli, jako je Xbox 360, PlayStation 3 nebo Nintendo Wii. Tato zařízení totiž lze snadno využít nejen k hraní videoher, ale i k úspěšnému a zábavnému hubnutí.

V posledních letech si obrovskou popularitu získaly takzvané fitness hry. Při soupeření s kamarády se pořádně zapotíte, a tak spálíte kalorie. Jak je to možné, vždyť typickým obrazem hráče je tlustý týpek sedící před obrazovkou? Odpověď je jasná – vývoj technologií pokročil natolik, že zmíněné konzole disponují pohybovým ovládáním. Nejmodernější z nich se jmenuje Kinect a je určeno pro Xbox 360 od Microsoftu. Největší výhodou Kinectu je fakt, že k ovládání nepotřebujete žádné ovladače – stačí pohyby vašeho těla, které zaznamenává kamera.

V roli hráče se tak snažíte napodobovat to, co vidíte na obrazovce, nebo plníte různé pohybové úkoly a minihry. Typicky tak třeba tancujete nebo děláte speciální balanční cviky. Systém může kontrolovat, jak cvičíte a je tak vaším virtuálním trenérem, který je výrazně levnější než placený trenér ve fitku. Navíc můžete cvičit v klidu domova, a tak má tato forma hubnutí nesporné výhody.

Přikládáme video, v němž v akci uvidíte Your Shape: Fitness Evolved, tedy jednu z nejpopulárnějších fitness her. Pokud vás zaujme, běžte do obchodu s elektronikou nebo hrami. Prodavači vám rádi poradí a vysvětlí, co vše budete potřebovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat